У сучасних умовах основна увага в позашкільній освіті приділяється підвищенню якості освітнього процесу та якості суб’єкту , що надає послуги, тобто якісний рівень педагога.
Успішне забезпечення роботи закладу у великій мірі залежить від рівня методичної роботи, основною метою якої є підвищення професійного рівня , педагогічної майстерності, компетентності педагогічних працівників.
Кадрове забезпечення установи є одним з найважливіших питань, адже ніякі програми і підручники не замінять те, що робить керівник гуртка. У сучасному трирівневому навчально – виховному процесі керівники гуртків установи є особа визначна, покликана не просто навчити чомусь конкретно, але і розвинути творчі здібності, нахили, навчити генерувати ідеї, знайти найбільш значуще в людині і через сформовані знання і вміння привести до правильного вибору професії.
Високий рівень педагогічної майстерності позначається на успішності про-фесійної діяльності, дає змогу педагогам реалізувати свій особистісний потенціал в умовах творчої праці, отримувати природне задоволення від роботи з дітьми. З іншого боку, для установи високий рівень майстерності педагогів є гарантією успішності навчально – виховного процесу, результа-тивності педагогічної діяльності, конкурентно- спроможності у сфері освітніх послуг.
Педагоги установи окрім специфіки свого напрямку діяльності повинні досконало орієнтуватися в питаннях загальної педагогіки, розуміти співвідно-шення об’ємів знань, наданих різними типами навчальних закладів ( школи, гімназії, ліцеї, дошкільні навчальні заклади ), бачити міжпредметний взаємо-зв’язок з дисциплінами загальноосвітнього циклу.
З метою створення позитивних умов для професійної діяльності педагогів Сокальської СЮТ, формуванню сприятливого психологічного клімату, для підвищення майстерності та педагогічної культури керівників гуртків в установі систематично здійснюються наступні напрямки і види роботи:
– керівники гуртків залучаються до роботи районного методичного
об’єднання керівників гуртків;
– участь керівників гуртків в обласних методичних обєднаннях керів-
ників гуртків відповідних профілів;
– вивчається передовий педагогічний досвід;
– проводяться семінари-практикуми;
– самоосвітня робота педагогів;
– організація курсової перепідготовки керівників гуртків;
– проведення атестації педкадрів;
Для організації методичної роботи з керівниками гуртків в установі використовуються колективні та індивідуальні форми роботи.
Індивідуальні форми роботи:
– консультації;
– самоосвіта;
– індивідуальна робота над науково-методичною проблемою;
колективні форми роботи:
– методичні обєднання;
– творчі групи;
– семінари- практикуми;
Творча атмосфера колективу й бажання виявити власну педагогічну май-стерність спонукають педагогів проводити відкриті заняття.
В установі створені умови для підвищення фахової майстерності педа-гогічних працівників та забезпечення прав педагогічних працівників на підвищення кваліфікації.
Більшість педпрацівників установи не уявляє власну професійну діяльність без постійної опори на сучасні наукові знання. Педагог- дослідник — таке професійне кредо стає нормою сьогодення для частини педагогічних праців-ників установи.
Для постійного оновлення знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до динамічних процесів в освітній та соціально- культурній сферах, галузях техніки і технологій керівників гуртків установи мають:
а) доступ до періодичних спеціальних видань;
б) можливість користуватись новинками технічної літератури;
в) доступ до мережі Інтернет;
Педагоги закладу проходять курсову перепідготовку регулярно один раз на 5 років та згідно графіку проходження курсів.
Атестація педагогічних працівників відбувається згідно порядку та графіку проходження атестації.
. Керівники гуртків СЮТ постійно приймають участь в обласному конкурсі методичних розробок педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів. Конкурс виявив найбільш творчо обдарованих педагогічних праців-никків, сприяв їх самореалізації та стимулюванню подальшої творчої педа-гогічної діяльності. Призерами обласного конкурсу методичних розробок та розробок гурткових занять серед педагогічних працівників ПНЗ стали:
2009 –2010 н.р.
ІІ місце Баран Богдан Іванович – керівник радіотехнічного гуртка
ІІ місце Рижок Юрій Володимирович – керівник судномодельного гуртка
2010 – 2011 н.р.
ІІ місце Баран Богдан ванович. – керівник радіотехнічного гуртка
ІІІ місце Рижок Юрій Володимирович – керівник судномодельного гуртка
ІІ місце Федчун Ірина Степанівна — керівник гуртка «Народні промисли
2011-2012 н.р.
ІІІ місце Пащук ГС. кер.гуртка «Початкове технічне моделювання»
ІІІ місце Рижок Ю.В. — керівник судномодельного гуртка
ІІІ місце Федчун І.С. — керівник гуртка «Народні промисли»