4 квітня 2015 року відбулися обласні змагання по захисту науково –дослідницьких робіт у місті Львові. Участь у цьому конкурсі приймав вихованець радіотехнічного гуртка Сокальської станції юних техніків
Гнатюк Владислав.
Для своєї роботи на конкурс з науково – дослідницьких робіт учень вибрав
цікаву і актуальну тему про створення тестера напівпровідникових елементів, який значно полегшує вимірювання радіоелементів, що дозволяє суттєво зекономити час.
Владислав розробивши пристрій, який показує широкі можливості
мікроконтролера ATmega8, показав високі вміння в галузі радіоелектроніки та мікроелектроніки. Представлена робота показує, що учень не лише ґрунтовно засвоїв теоретичний матеріал з радіоелектроніки, але й зумів використати здобуті знання для вибору актуального предмету дослідження та створення власного пристрою.
Гнатюк Владислав ретельно підійшов до розв’язування завдання,
використавши програмне забезпечення Sprint-layout 6.0, sPlan 7.0.0.1Rus,
Codevision AVR V2.03.4, для досягнення своєї мети, що підтверджує
ґрунтовне засвоєння учнем не тільки шкільної програми з інформатики, а й наявність глибших знань, отриманих за допомогою самостійного вивчення додаткової літератури, пов’язаної з сучасними інструментами
програмування. Після ознайомлення з роботою Владислава, помітно, що
учень знайомий з сучасними засобами програмування, та технологій
виробництва, поєднуючи їх із власним стилем, що робить прилад зручним
для використання, навіть для початківця.
Використовуючи в своєму приладі методи вимірювань, учень грамотно
використовує ресурси мікроконтролера, що збільшує його функціонування, чітко висловлює мету, дослідження, обгрунтовує переваги свого підходу до розв’язання поставлених завдань, грамотно викладає суть питання.
Завдяки проведених досліджень, та практичному втіленню ідей у свій
прилад Владислав на обласних змаганнях із захисту науково – дослідницьких робіт зайняв І місце. І це не перше досягнення Владислава. Минулого року він став призером І та ІІ етапів всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт в секції електроніка та приладобудування, та приймав участь у ІІІ етапі.
Участь у конкурсі сприяє розвитку творчих здібностей, цікавості учнів до
радіоелектроніки, науки і техніки, робототехніки, кібернетики, та іншої
науково-дослідницької діяльності. Підготовка до конкурсу чи змагань це
кропітка, відповідальна, та творча праця гуртківця і керівника. Участь
гуртківців в змаганнях, конкурсах та виставках дає можливість поступлення їх в навчальні заклади для глибшого освоєння знань з радіотехніки та електроніки.